Srpen 2017

Když chlap selže

28. srpna 2017 v 10:58 | Atze |  Vylévaní srdce
Známe to všechny.

Jsou dny, kdy to prostě není podle našich představ. Ten moment, kdy zase vidíte špinavé ponožky tam, kde by rozhodně být neměly zažíváme pořád častěji.
A nejen ten.

Přiznávám, mě začalo vadit všechno.
To, jak dýchá, funí, mluví, jak se směje. Že má tři dny volno a doma neudělá nic. Že na něj pořád musím někde čekat. Že neustele postel, nepřeveleče ji. Nebo to, že není doma.
Vadilo mi toho hodně, ale nejvíc ze všeho mi vadilo to, že byl venku s holkou, kterou nenávidím za to, že využívá mého bráchu místo toho, aby byl se mnou.

Proč?

Po těch pěti letech, co poslední jsem půlrok čekala na zásnubní prstýnek jsem si myslela, že jsme partneři a ikdyž je mu to proti srsti, bude stát za mnou. Jako za svojí polovičkou se kterou do budoucna počítá. To jsem se ale přepočítala..
Byl s ní.
Dlouho.
Napsala jsem mu, že se mi to nelíbí a hned si myslel, že žárlím na holku, která mi nesahá ani po kotníky. Noa, že má lepší auto?

Já ve svým jednadvaceti letech mám vybudovaný svůj domov, auto, které stále jezdí a slušně placenou práci. Ne, opravdu na ni nežárlím. Jde mi jen o to, že se nezachoval jako chlap a nestál při mě.
Hádali jsme ss. Zase. Hodně.

Začala jsem přemýšlet a ukončila to.

Chci být svobodná, chci vidět spolužáka ze základní školy aniž by si někdo myslel, že si doumlouvám sex. Neviděli jsme se 4 roky. A ostatní jsem taky neviděla. Kašlala jsem na ně kvůli němu.

Ale už ne.

Mluvili jsme o tom.
Jsme oba ve věku, kdy se můžeme rozejít jako rozumní dospělí lidé. Bez hádek, výčitek a řvaní.

V sobotu to byl týden. Snažím se myslet pozitivně. Obzvlášť když vidím tu podporu okolí kterou mám. Je to můj nakopávací motor.

Od rozchodu jsem se dověděla několik věcí, které mě jen utvrzují v tom, že mi ten člověk nestojí ani za slzy. Ne teď. Musím být silná a s hlavou nahoře jít dál.

Pracujeme spolu. Od září budeme na jedné směně. A bydlí se mnou.
Neumřu. Udělám mu z toho peklo, aby vypadl a já mohla začít zase žít.

Chci být volná.
Pracuju na tom.
Slibuju.

Atze

Prázdniny ?

12. srpna 2017 v 11:30 | Atze |  Ze života
Teprve až se v době letních prázdnin nemáte jak dostat do práce, protože zrušily vaší ranní linku vám dojde, jak moc jste staří. A jak moc je dnešní doba v háji.

Když jsem se přestěhovala do bytu, brala jsem jako velké plus mít kousek od vchodu pekárnu. Komu by se to nelíbilo mít čerstvé pečivo skoro před nosem a za pár korun? Když jsem zjistila, že tam dělá milá paní prodavačky, se kterou si ráda popovídám, byla to pro mě výhra.

Zlom nastal v okamžik, kdy se na dveřích objevila cedule s úpravou otevírací doby. Už ne od půl 6, ale rovnou od půl 7, tak pro nás, co chodíme do práce na 6 zcela nereálné. Ale proč?

Všechno se upravuje a podřizuje školákům.

Teprve teď, až tohle sama zažívám si uvědomuji, jak těm lidem musí být. Zruší jim ranní spoj, protože jsou prázdniny. Posuneme otevírací dobu, protože jsou prázdniny. Zavřeme, protože jsou prázdniny. A přitom jsou to jen další dva měsíce v roce.

No, naštěstí už to máme skoro za sebou a zase bude na deset měsíců klid.

Věčně nespokojená Atze