Říjen 2015

Když dostanete výpověď

1. října 2015 v 18:17 | Atze |  Ze života
Tak už potřetí a snad naposled.
Napíšu fakt zajímavý nadpis článku, ale co psát do něj? Všechno bych nejraději shrnula do jedné věty, ale .. nebylo by to správný.

Hned po škole jsem nastoupila do práce jako prodavačka hader. Proč jsem si neužila prázdniny se mě neptejte, sama nevím. Vypadla jsem z domu na tři dny, protože jsem spávala u dědy. A fakt mi chybí ty večery, kdy jsem přijela domů a měla uvařené vajíčka na tvrdo, nakoupené párky nebo cokoliv, jen abych se najedla. (díky dědo!)
Ale beru to pozitivně.

Vyzkoušela jsem si práci, vím, co to obnáší a znám hodnotu peněz. (jsem drsná) No, to v dnešní době zná už kde kdo, ale v momentě, kdy jsem podepsala výpověď jsem výplatu na účtě ještě neměla. Samozřejmě jsem se musela nahlásit na ÚP a hledat práci.
Jakmile výplata přišla, držela jsem si bokem dva tisíce na benzín. A zbytek? Tak ten jsem utratila za píčoviny. To bych jinak nebyla já, že ..

No, ale abych zakončila tento příběh nějakou veselou historkou, tak až budete hledat práci, fakt si k tomu facebooku sednětě a projděte to. Jo, já si našla práci díky stránce na facebooku. Poslala jsem životopis, ten den jsem jela na pohovor a druhý den jsem nastupovala.

Pracovala jsem (záměrně minulý čas, dovíte se proč) na čerpací stanici jako pokladní. (ach, další prodavačka) První tři dny jsem se zaučovala a pak šup, v sobotu jdeš na směnu sama. Jo, proč ne. Víkend, takže vedoucí tam není tak jdem na to.
Řekla bych, že jsem se do toho dostala celkem rychle. Jen fakt, že tam není pauza mě sral. Od pěti od rána do dvou odpoledne bez cigarety je fakt na hovno. Pro mě to bylo občas dost těžký, protože lidi jsou fakt kreténi.
O tom svědčí i fakt, že přijdou na benzinku si koupit cigarety a chtějí lehké Marlbora. WTF? Viděli jste někdy lehký marlbora? To mi přijde fakt vtipný a v první chvílí jsem se fakt smála. Pak jsem pochopila, že tomu tak lidi prostě říkají a že nemyslí ty modré, které jsou fakt slabé, ale ty zlaté. A takových vtipných situací je víc.

Sama jsem kuřačka, myslím si, že znám dost druhů cigaret, ale jeden týpek mě pobavil.

On: "Jedny lupací loftky?"
Já: "Jaký?"
On: "Nolupací loftky"
Já: "Ale jakou značku"
On: "No LM, to jsou jediny loftky, to byste ale měla vědět"

Jasně ty blbečku a lupací Philip Morris jsou asi vole nevim co.

Ale okeeej. No a teď se dostávám k tomu podstatnýmu.

Ke včerejšímu datu jsem dala výpověď. Proč? Protože je konec měsíce. (to berte s nadsázkou, díky)
No proto, že 9.10. v pátek poletím do Anglie za svým -bývalo-současným- přítelem. Co tady? Platit benzín, když nějakej kretén si přijede natankovat, koupí si kolu a zaplatí jen tu kolu? Nasrat. Tam mě už nikdo neuvidí. Ale díky za tu zkušenost. Yes.

No takže já, v mých 19ti letech poletím poprvé letadlem a ještě k tomu sama. Joo, proč ne. A kdo že mě poveze na letiště? Nikdo jiný než můj bratr.

Těším se a zároveň se bojím. Beru si notebook, tak doufám, že budu mít čas i na blog.

Hodně štěstí všem ať už ve škole, či v práci
Atze