Leden 2015

Když se člověk cítí být sám..

16. ledna 2015 v 21:50 | Atze |  Ze života
.. není to jen pocit. Ono to tak doopravdy je. Životem nám projde hodně lidí. Někteří jsou s námi dlouhou dobu, jiní se životem jen mihnou a někteří do našeho života ani nevstoupí.
Můžete mít kamarádek nebo kamarádů kolik chcete, stejně vždycky budete na světě sami.

Už od narození jedeme každý sám za sebe. Nebýt rodičů, neuměli bychom číst, psát, počítat. Ale kdo jiný by nás to měl naučit? Pomáhají nám překonávat první kroky, slůvka a první překážky jak ve školce tak ve škole. První roky našeho života nám stojí za zády a snaží se, abychom měli co nejlepší život. Mohou ale rodiče ovlivnit náš život? A ovlivňují ho vždycky pozitivně?

Když chodíte na základní školu, jste v pubertě a mnohdy si ani neuvědomujete, co pro vás rodiče dělají. Někteří chodí do práce, abyste měli peníze a mohli každý půl rok jet k moře. Jiní s vámi tráví každou volnou chvíli, protože vám milují a chtějí si užít s vámi zábavu. A ještě jsou tu jedni, kterým je váš život ukraený. Možná ne doslova, ale je jim v podstatě jedno, co s vámi bude.

Když máte staršího rourozence, od vás se předpokládá, že budete zvládat a umět stejné, nebo alespoň podobné věci. A když se to nepovede, je na vás, abyste to zachránili. Rodiče, škola a okolí se vám snaží organizovat život. Ale k čemu to je? Abyste došli na střední školu a zjistili, že jste doopravdy sami?
Nemůžete s každým problémem ve škole přijít za rodičem. Co on s tím udělá, když u toho nebyl? Postaví se vůbec za vás? Na základce možná, na střední jste sami za sebe.

Střední škola je podle mě mezník, kde se ukáže, co jste vy sami a vaši rodiče zač. Je to zlom, kdy se z dítětě stává dospívající jedinec poznávající svět.
Alespoň já to tak měla. Otevřelo se mi neskutečně mnoho možností. Ať už to bylo jiným okruhem lidí, tím, že jsem mladší o rok, dva, tři než oni. Nebo tím, že jsem dojížděla do většího města. Každého v životě čeká chvíle, kdy si uvědomí, co od života chce.

A ta moje právě přišla.
Vím, že až budu mít děti, budu je vychovávat jinak, než vychovali rodiče mě. Nejsem nějak náročná, na brigády jsem chodila, peníze jsem si dokázala vydělat sama. Ty časy, kdy jsem musela prosit dva měsíce o nové tenisky jsou (snad) pryč. Doby, kdy mi mamka mluvila do mého oblečení jsou taky pryč. A doby, kdy jsem všechno říkala rodičům jsou taky pryč. A není to tím, že jsem dospěla. Já tady nejsem ta jediná, která se změnila.
Rodiče stárnou.

A nezajímá je, co jsem celý den dělala? Nezajímá je, jak prospívám ve škole? Co jsme dělali? Jak jsme na tom s nacvičováním nástupu na maturitu? Tak tohle jsou moji rodiče. Ani si nepamatuju, kdy jsme naposledy obědvali jako rodina všichni čtyři u jednoho stolu. Nepamatuju si, kdy jsme spolu naposledy někde byli.
Ani nevím, kdy jsem naposledy slyšela, že ta buchta/koláč/muffiny jsou dobré.
Nepamatuju si, kdy jsem slyšela, že jsem v něčem dobrá.
Nevím, kdy jsem slyšela, že mě mají rádi.
Nevím, kdy se mě naposledy zeptali, jak bylo ve škole.

Zato si pamatuju moc dobře, kdy se mě naposledy ptali, co jsem celý den dělala.
Vím, kdy se mě naposledy ptali kdy si uklidím v pokoji.
Vím, kdy se mě naposledy ptali co jsem doma udělala.
Vím, kdy se mě naposledy ptali kdy jsem byla se psem venku.


Nejsmutnější na tom je to, že je to pravda. Ani jeden z nich si neuvědomuje, že mám city a potřebuju cítit tu lásku a rodinu. Pořád jsme jedna rodina, ale v tomhle prostředí mám vyrůstat? Sakra, o školu se nestarají, ale o volný čas ano? To chci tak moc?

Mami, tati. Nezapomínejte, že jsem vaše dcera.
Atze

Rok 2014

2. ledna 2015 v 19:47 | Atze |  Ze života
Jsou to hovna, ale alespoň něco důležitého se v mém životě a v roce 2014 událo. Ráda bych si to pamatovala.

LEDEN:
• Nastěhoval se ke mě přítel, protože ho jeho milá sestra vyhodila
• Oslavili jsme výročí dvou let
(to jsem byla ještě šťastná haha)

ÚNOR:
Už si skoro nevzpomínám, ale asi bylo málo času, když jsem nepřidala na blog ani jeden článek
• Mamka slavila narozeniny (jako každý rok haha)
• Brácha měl maturitní ples
• Zúčastnila jsem se pivní výzvy (na facebooku) a točila ji 2x
• Nastoupila jsem na brigádu za hodně smešný peníze