Duben 2014

Hudba, která v tobě něco zanechá..

25. dubna 2014 v 19:41 | Atze |  Téma týdne
Ať už si vybereme jakýkoliv styl hudby, měl by pro nás něco znamenat. Nebo něco připomínat. Ať už nějakou vzpomínku, hezkou chvíli, přítele, okamžik nebo cokoli jiného. Hudba by měla mít význam. Neměla by být prázdná jako nepopsaný list papíru.

Posloucháme hudbu, aby náš život nebyl tak prázdný.

Vždy, když jedu nějakým dopravním prostředkem tak pozoruju lidi. Většina z nich má sluchátka a dívá se po okolí nebo jen tak do blba. Vždycky mě zajímalo, co jim zrovna ve sluchátkách hraje. Jestli má třeba někdo puštěnou stejnou písničku jako já. A zda má pro něj ta hudba nějaký význam nebo má špunty jen proto, aby neposlouchal rozhovory okolo.

Od mala jsem byla vede k rocku. Kabáti, to u nás jelo. Před pár lety jsem byla v Olomouci na koncertě této skupiny a byl to hodně silný zážitek. Pak jsem byla ve Zlíně na Arakainech, v Kojetíně na Bethrayerech a Dark Gamballe. Vždycky to byly super akce a mám z nich super zážitky, ta hudba má smysl a význam. Občas si písničky od těchto skupin ještě poslechnu, ale ne tolik jako dřív.
Čím to je?
Vývojem, zkušenostmi, názory nebo jen tím, že se mi líbí něco jiného? Úvaha na hodně dlouhou dobu.

Teď se zaměřuji spíš na to, jaký těxt ta písnička má. A jestli mi dává něco víc než jen dobrý pocit. A našla jsem se v raperovi, říká si REVOLTA. Ty texty, hudba a klipy .. Mají prostě něco "víc" do sebe. Přemýšlím nad tím, proč to tak je a nemůžu na nic přijít.
Tohle je přesně ta hudbu, u které si řeknete "A DOST, já to chci změnit" .. A víte co? Mám to stejně. Nakopává mě to, nenechává mě to chladnou a mám chuť bojovat. Za lepší svět a za to, aby mi v uších mohly znít mé oblíbené tóny písně, kterou mám ráda.


Atze

Trochu hezkého počasí, prosím

15. dubna 2014 v 19:20 | Atze |  Napsal život II
Začátkem měsíce bylo tak krásně a ten se to tak pokazilo. Což je škoda, protože není čas něco podniknout nebo je škaredě. Ale počasí mi nezkazí náladu :)


(focena včera, cesta z Olomouce domů)