Zklamaná před Štědrým dnem

23. prosince 2013 v 17:43 | Atze |  Ze života
Ne, ještě jsem nedospěla a neumím přenést přes srdce, že se můžu pro ostatní přetrhnout a ti ostatní kvůli mě nehnou ani prstem. Ono to od vlastní rodiny docela zamrzí.
Když jsme s bráchou byli menší, měla jsem Vánoce ráda. Všechno bylo super, Vánoce jsme slavili u dědy všichni pohromadě a měli jsme se fajn. Ale od jisté doby, kdy teta přivedla na svět prvního bratrance a přestěhovala se do domu a nechtěla trávt tyto svátky společně, jsme se museli sebrat a slavit je odděleně. A děda každý rok mezi námi pendluje. A to mě taky sere. A ještě víc mě sere, že od tety bydlí dva kilometry a člověk, který si říká můj strejna není schopen sednout do auta a dědu odvést domů. Sice je hezký, že dostane dárky, ale snad sednout do auta a odvést ho domů není tak velký problém, ne?
A víte co je u nás největší problém?
Že nejsou peníze. No, možná by to zas tak velký problém nebyl, ale to by můj otec musel trochu přemýšlet. Možná je to špatný, takhle o někom mluvit o svátcích, ale mám toho plný zuby. Nemám kámošku, které bych si mohla postěžovat, tak ať si to přečtou lidi ze školy, spolužáci a rodina. Je mi to u prdele. Tohle mi totiž dokáže ty svátky tak krásně znechutit, že se na ně vlastně už ani neteším. Nemám důvod.
Od osoby, která je dospělá, má plat a dvě děti bych čekala, že bude mít trochu, vážně alespoň trochu rozumu a bude myslet na to, že v prosinci jsou Vánoce a tudíž i trochu větší výdaje. No, ale opak je pravdou. Loni jsem stromek kupovala já s přítelem, tak letos ho koupila mamka, která nevydělává. A proč? Protože otec je jedináček, myslí sám na sebe a je mu u prdele co si myslí nebo chtějí ti ostatní. Dobře, stromek jsou čtyři stovky, to by ještě šlo, ale ten zbytek?

Já, studentka s kapesným na měsíc 300,- jsem kupovala dárky v listopadu, abych vyšla a všem mohla koupit dárek jaký chci a nemusela se rozmýšlet, jestli na něj mám nebo nemám finance. Proč tohle neumí udělat dospělý člověk? Proč? ... Letos jsem se těšila, že budou Vánoce jiné, že budeme spolu a užijeme si to. Když už i kapra jsme museli koupit, což se dlouho nestalo, protože brácha chodí na ryby tak je to docela síla. Neměl povolenku, protože samozřejmě nebyly peníze.

A víte jak se nejlíp motá hlava dětem? (tím myslím sebe)
No přeci je necháte v iluzi, že jakmile jim bude 18 udělají si řidičský průkaz. Stejně tak jako starší bratr. A pak se dovíte nemilou zprávu, že na něj nejsou peníze. No nebo že oslava nebude. A to mi byla slíbena bečka piva, kterou ani nemám s kým vypít .. Vtipné.
No ale největší ironií jsou letošní Vánoce.

Já kráva se mohla přetrhnout, abych každému koupila dárek a byl spokojený. Kupovali jsme se s přítelem napůl, jenže já pak každému ještě něco koupila. No a z mého velice povedeného otce vypadlo, že nemá peníze. Možná by to zas tak nevadilo, ale když mi před tím řekl, že pro mě nemá dárek a nemá peníze, tak to zamrzí. A ještě víc zamrzí, když večer přijde, řekne vám, abyste zabalil dárek pro mamku za 400,- o kterém víte, že se jí líbit nebude. A největší fór byl, když tvrdil, jak nemá peníze a na další del platil v obchodě nákup za 50,- tisícovkou. No a chudák mamka platila všechno ostatní. Jídlo pro nás na svátky, šampus na přípitek, rybu. A jeho to vůbec, ale vůbec nezajímá.

Tak mám dilema, jestli mu vůbec nějaký dárek dávat. Fakt mě to sere, že já si dám tu práci, šetřím si kapesný a dokážu něco koupit a on? V klidu mi tohle řekne do očí a je mu to jedno. Mrzí mě to. Hodně.
Letos na Vánoce dostanu dva dárky. Svetr od mamky, který jsem si vybrala a od bráchy. Takže mě čeká jedno překvapení a já neumím a nedokážu hrát strašně překvapenou a dojatou.. Fakt ne. Mám chuť se opít nebo jim po večeři dát dárky a vypadnout pryč.
Dát si cigaretu a na nic nemyslet.

To je to tak těžký si vzpomenout na vlastní děti? Kdyby chtěl, tak by ten dárek koupil ..

A to mám za to, že pro něj mám dva dárky. Ale nejlíp se má brácha, pro toho mám dárků asi nejvíc. A ne, za to mlácení během roku si to ani nezaslouží, ale mám ho ráda. Budu šťastná, že ho potěším, ale uvnitř mi potečou slzy zklamáním.
Ani teď do nich nemám daleko.

A nechci, aby moje zklamání zachraňoval přítel, což se stejně podle jeho slov stane.

Zklamaná Atze.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tekoucí voda Tekoucí voda | Web | 23. prosince 2013 v 18:14 | Reagovat

Chápu, že se v tomhle případě na Vánoce ani netěšíš. To by zkazilo náladu snad všem.
Je fakt, že i brácha co nepracuje a fláká se po ubytovnách, nějaký ten dárek vždycky donesl... A ono ani tak nejde o ty dárky, jako spíš o ten princip.
Pokud se rozhodneš po večeři odejít pryč, nikdo se ti ani nemůže divit.
Přeju ti, ať to nakonec nějak přežiješ.

2 Adelaine Adelaine | Web | 23. prosince 2013 v 18:59 | Reagovat

Mám to nějak podobně. Já jsem chtěla jednu jedinou věc, prostě pouze povolení si dát tetování (půl rok před osmnáctinama, hahaa) a ani by mi nevadilo, kdybych na to nedostala peníze, jde jen o to, že to mám povolené. Koupila jsem mamce taky dva dárky, říkala jsem si jak jí udělají radost a utratila za to poslední peníze a co ona za to? Že prý se o tom nebude ani bavit, že mi to nedovolí. Taky jsem sakra přemýšlela, jestlí jí je dát, nemám nejmenší chuť. Nevadí mi to, že nic nedostanu, vážně ne. Jen prostě její přístup. Dárky jsem jí nakonec k ostatním dala, ale ani neplánuju jít k stromečku. Tyhle Vánoce nejsou pro mě tak na hovno, jen je chci ignorovat, jakoby nebyly.
No, hodně štěstí, asi ho potřebuješ.

3 huriken huriken | Web | 23. prosince 2013 v 19:21 | Reagovat

Asi je nás víc, co mělo Vánoce dřív rádo a teď by je i oželelo. U nás jsou zase všichni na Vánoce naštvaní a protivní, protože si pamatujem jaký to bylo dřív a teď to tak není, protože se nenajde nikdo kdo by to zařídil- a ono samotnýmu se dotoho moc nechce když to ti ostatní pak zkritizujou, protože to není podle nich- ale samy stím nic neudělají. Ale dárky zvládneme všichni všem(ikdyž ne třeba zrovna moc originální atd.), ale o dárky by mě vůbec nešlo. Prostě se u nás Vánoce držijou jenom pro to, aby se drželi.
Pravda u nás to je spíš zapříčiněno tím, že nám moc brzo odešla nám blízká osoba, která se vždycky o všechno postarala a teď nám i po tolika letech pořád chybí a Vánoce jsou doba kdy to nejvíc všichni pociťujeme :-(

4 El El | Web | 24. prosince 2013 v 11:54 | Reagovat

Lidi si více a více stěžují na peníze ale vždyť to ani nemusí být strašně drahý dárek, jenže dnešní doba už je prosta taková...

5 Daysy Daysy | Web | 24. prosince 2013 v 13:31 | Reagovat

No, tak když člověk od Vánoc čeká jen peněžité věci, tak to je potom smutné...

6 Vivien. Vivien. | Web | 26. prosince 2013 v 20:02 | Reagovat

Chápu tě.
U nás jsou Vánoce rok od roku horší.
Táta jezdí domů jenom na víkendy, s mámou se pořád hádaj. Táta se vlastně rozhoduje, jestli to takhle nechat, nebo se odstěhovat úplně. Svátky jsou u nás strašný.

Neobejde se to bez hádek. Navíc si s tátou vůbec nerozumim, pořád má blbý kecy a máma je z něj ve stresu. Navíc od něj k Vánocům dostala jenom knížku, což se jí dotklo.

Vánoce jsem strávila v slzách.

Tvýho otce nechápu. Stejně jako svýho. Ach jo, co bych dala za ty šťastný, spokojený Vánoce jako když jsem byla malá...

7 Vivien. Vivien. | Web | 30. prosince 2013 v 16:05 | Reagovat

Jsem z Pardubickýho kraje, okres Ústí nad Orlicí.. :)

8 Šukatérka Šukatérka | Web | 5. ledna 2014 v 18:38 | Reagovat

Od vlastní rodiny to skutečně zamrzí, je škoda, že jsi se měla tak blbě.
Já se třeba na Štědrý den snažila nějak vzkřísit vánočního ducha, vážně jsem se snažila pro svou rodinu udělat krásné Vánoce, ale stejně to nikdo neocenil. Rychle se nažrat, rychle si připít...ať už zazvoní ten zvoneček, můžem si jít rozbalit dárky a přestat si hrát na to, že jsou svátky...asi takový byl vánoční duch...Nemusím snad ani říkat, jak jsem byla naprdlá =)

9 Elfka Elfka | 13. ledna 2014 v 12:35 | Reagovat

Proč mamka nepracuje? Proč nekupují tví rodiče potřebné věci dohromady? Proč si nekoupíte raději umělý stromek? Co dělá tvůj starší bratr, že nemá peníze?

10 Atze Atze | Web | 15. ledna 2014 v 18:59 | Reagovat

[9]: Nepracuje, protože není práce. Proč nekoupí věci dohromady? Nevím, nechápu, nikdo mi nato nedokáže odpovědět. Umělý stromek by zlikvidovaly kočky. A bratr studuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama