Prosinec 2013

Zklamaná před Štědrým dnem

23. prosince 2013 v 17:43 | Atze |  Ze života
Ne, ještě jsem nedospěla a neumím přenést přes srdce, že se můžu pro ostatní přetrhnout a ti ostatní kvůli mě nehnou ani prstem. Ono to od vlastní rodiny docela zamrzí.
Když jsme s bráchou byli menší, měla jsem Vánoce ráda. Všechno bylo super, Vánoce jsme slavili u dědy všichni pohromadě a měli jsme se fajn. Ale od jisté doby, kdy teta přivedla na svět prvního bratrance a přestěhovala se do domu a nechtěla trávt tyto svátky společně, jsme se museli sebrat a slavit je odděleně. A děda každý rok mezi námi pendluje. A to mě taky sere. A ještě víc mě sere, že od tety bydlí dva kilometry a člověk, který si říká můj strejna není schopen sednout do auta a dědu odvést domů. Sice je hezký, že dostane dárky, ale snad sednout do auta a odvést ho domů není tak velký problém, ne?


Vánoce a všechno okolo ..

18. prosince 2013 v 16:19 | Atze |  Napsal život II
Tak se nám to blíží.
A jak jsem ráda, že jsem dárky koupila už v listopadu. Protože teď jít do obchodu, je to vražda. Kalendář za 60,- si koupím kdekoliv, jen abych nestála čtvrt hodiny ve frontě. Fuj.
Sníh nikde, tak snad přijde alespoň ten Ježíšek .. U nás to tedy fakt nevypadá, že v úterý máme všichni společně sedět u večeře a dát si nějaké dárky. Pořád se řeší, že nejsou peníze. Proč, proč můj otec nemůže mít rozum a neschová nějaké peníze bokem na Vánoce? Jednou v roce by snad mohl šetřit a nekupovat sračky, který ani nepotřebuje.
Dárky mám i zabalený, ale včera jsem se s V. rozhodla, že příteli koupím ještě jeden dárek. Bojím se, aby si to nepřečtl, tak to sem raději napíšu až potom. Ale štve mě, že to nebude v černé barvě. modrá je fajn ..
A ještě víc fajn je koupit balící papír s autama za 13,- Víte kam na něj? V Olomouci v Šantovce v prodejně Albi :)) Mají i MEdvídka Pů, princezny nebo Micky Mouse.

Ještě když jsem u těch Vánoc, byla jsem v kině na filmu Křídla Vánoc. A teda musím říct, že byl suprovej ! Vážně povedený český film s ještě lepší písničkou na konci. Ta mi teď hraje pořád dokola. Je perfektní a k filmu se krásně hodí. I když jsem věděla o čem je a jak to dopadne, tak mě to hodně překvapilo a rozhodně jsem ráda, že jsem na něj šla.
A proto na něj půjdu ještě jednou se školou a to v pátek.

Jinak se mám fajn, kdyby to někoho zajímalo. Těším se na volno, to bude paráda nic nedělat a koukat na pohádky. To mám na tom všem nejraděj :))

Atze

Nezavírej před tím oči !

6. prosince 2013 v 17:49 | Atze |  Ze života
Jak už asi všichni víte, miluju zvířata. Ať je to kočka, pes, morče nebo andulka. A mám ráda lidi, kteří se o pejsky starají tak, jak mají.

A právě jsem narazila na dvě holky, co se snaží pomoct pejskům. Jo, do útulku možná zajde většina z vás je nakrmit nebo se podívat, ale kdo si založí vlastní domov pro týrané psy? Nikdo. A právě tyto dvě dámy to udělaly.
Tímto článkem bych vám je chtěla představit a přiblížit, o co jde.

Název subjektu zní: RAFAEL První dočasný domov pro týrané psy - terapie, léčení a osvěta o.p.s.

Teď se pořádá sbírka na rozjetí celého projektu, pro získání počtečního kapitálu. Zapojit se může každý, všechna pomoc je vítána a je to velice jednoduché.

Číslo účtu kam lze zaílat dobrovolné příspěvky:

pro Českou republiku: 2200502362/2010
pro Slovensko: 2200502362/8330

odkaz, kde můžete sledovat pohyby na účtě: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2200502362

A teď už konečně odkaz na jejich webové stránky, kde naleznete všechny potřebné informace.

Prosím, nezavírejte oči. Když už nepřispějete částkou, pošlete alespoň odkaz dál, ať se rozšíří mezi lidi a na nebohé pejsky a jejich domov se vybere co nejvíce peněz.

Díky.

Atze