Když dojde čas ..

17. února 2013 v 20:22 | Atze |  Napsal život II
Tak to dopadá rozhodně špatně. Ani nevím, kdy naposledy se mi stalo, že bych více jak pět dní nenapsala na blog. Psaní mi chybělo, kolikrát jsem chtěla napsat, jenže jednou se mi nepodařilo přihlásit do blogu a pak už prostě nezbýval čas. Vždycky se dělo něco, co mi bránilo v tom, abych sem přispěla. Ráda bych napsala třeba informativní článek o třech větách, ale ještě pořád jsem členkou autorkého klubu, tak by podle toho ty články taky měly vypadat.
Tak se připravte na pořádnou dávku počtení. Přináším informace ze svého roukromého života plného nečekaných údalostí a zvratů. A hlavně .. bude to asi moc dlouhé.


Největší novinkou mého života jsou zvířata. Loni jsem k Vánocům dostala akvárium. Asi po půl roce jsem se tedy rozhodla, že do něj napustím vodu a koupím rostlinky s rybičkama. To za mě udělala mamka. Já jen každý den krmila a dívala se, jak jim to u mě v akváriu sluší. Nastal čas a já dostala od souseda i filtr. A nejlepší přišlo samozřejmě nakonec, kdy se mým rybičkám narodily mladé rybičky. Byly celkem tři a vypadaly dost spokojeně. Tak jsem se rozhodla, že jim pořídím další kamarádky. Už tak jsem měla samičku, dva samce a tři mladé. A tak jsme jim pořídili čtyři neonky. Jenže to byla chyba .. Napřed umřela jedna neonka. Pak druhá. Pak jsem měla v akváriu jen jednu neonku která nakonec taky umřela. A přitom jsem našla i tu, která mi chyběla. Taky mrtvou. Už to mě strašně štvalo. Ale umírání nebyl konec. Umřel mi jeden sameček. Druhý den jsem přišla ze školy a mrtvá byla i samička, druhý sameček a jedna mladá rybička. A večer byly mrtvé všechny. Pro mě docela šok. Strašně mě to štvalo, chtěla jsem akvárko vyhodit z okna, ale pořád tady bylo to veliké akvárium s rybama z výlovu. Konečně se dostávám k tomu podstatnému. Nové rybičky se nekonaly. Vypustila jsem vodu z akvárie, rostlinky dala do velkého a filtr schovala. Až mě jednou napadlo, že si koupím křečka. Co čert nechtěl, křečka nikde neměli. A tak se ke mě dostala moje nová kamarádka. Ještě nemá jméno, ale krasavice to je ..
Moje pískomilí kamarádka. Teď už bydlí ve větším akváriu, protože ji chci (musím) pořídit ještě kamaráda, tak ať mají místo. V malém akváriu se jí stejně nelíbilo a chtěla pořád utíkat. To se můžete ovšem sami přesvědčit ..
Mimochodem, kdyby vás napadlo nějaké super jméno, sem s ním ! Zatím je to kráska beze jména a bez partnera. Tak ji snad co nejdířve pojmenuji.

A u zvířátek ještě zůstanu. Víte, mám doma krásné tříměsíční štěně! Tedy, 3 měsíce a 28 dní statou fenečku labradorského retrívra. Matka měla pouze 22kilo, ale moje Denny se jí přibližuje strašně rychle. Už teď váží kolem deseti kilo. Ale je to spokojený pejsek a všichni ji mají rádi.
A jelikož máme linku strašně nízko, už teď dosáhne pacenkama až nahoru. Docela smůla, no ..

Teď chci zůstat u kuchyně, kde je focená Denny. V kuchyni jsem byla posední dobou docela často. A to hlavně kvůli pečení muffinů. (Těšte se na recepty!)
Ovšem dnes vám ukáži jen fotku .. Nejsou to moje nejpovedenější, dělám je bez košíčků, ale i tak jsou krásné a vznikají z toho takové nádherné fotky, díky kterým se mi sbíhají sliny.
Kakaová se u nás jí nejvíce. Mamka ty barevné moc nemusí, tak teď dělám hlavně bílé s jablky. Po těch se u nás můžeme utlouct!

Když už mluvím o tom mém snažení, tak abyste nezapoměli, jak vypadám, tak sem postnu nejnovější fotku. Že je nejnovější neznamená, že je nejlepší. Dávno nemám takhle krásně barevné konečky (ale mám půlku barvy!!!!). A už jsou, bohužel, vidět odrosty. I přes všechnu snahu se toho prostě nezbavím. Ale co, změna je život a barvení odrostů jednou do měsíce mě nezabije.
A když už jsme u mě, tak můj přítel oslavil 4.2. své 21. narozeniny. Přijel jen na jedno odpoledne a to v neděli 3.2. Tak jsem mu udělala dort. Krtkův. Moje pečení ještě není na takové úrovni, abych si mohla dovolit upéct něco lepšího. Tak snad příští rok. I tak ale všem chutnal a všichni chválili, jak jen mohli. A co že ode mě miláček dostal? Co jiného než boty, které jsem platila ze svého. Takže jsem na sebe hrdá, že alespoň příteli jsme mohla koupit dárek ze svých peněz a ne peněz rodičů.
A jako třešnička na dortu jsou ozdoby, která jsem se naučila dělat. Říká se jim náramky přátelství. Mám za sebou zatím čtyři pokusy, ale i tak mě strašně baví a chci se zdokonalovt a zdokonalovat. Tři jsem dělala pro sebe a jeden pro bráchu. Ten bohužel nemám vyfocený, ale strašně se mi povedl. (samochvála smrdí, ale kdo jiný to za mě udělá, že) Tak fotečka jen těch mých, které jsou právě teď na mé levé ruce. Nejsou dokonalé, ale je to pro mě zábava a baví mě to.

A to by mohlo stačit.
Snad jen připojím vzpomínku na pátek a to je moje modřina na levé ruce. S Verčou jsme dělaly celý den kraviny. Celý den jsme se mlátily do stejného místa a takhle to dopadlo. Modřinu mám jak já, tak i ona. Společně jsme si to prostě užily..

Atze
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daysy Daysy | E-mail | Web | 17. února 2013 v 21:07 | Reagovat

Teda pískulka je krásná. :) Já měla dva pískáče, ale bohužel mi nedávno oba najednou odešli. :( Ale jsou to úžasná zvířátka. Teď bych si ráda pořídila osmáčka, ale nemám pro něj zatím bydlení. x\ Jinak muffiny peču strašně ráda. ^^ Bráška je moc nemusí, ale přítel po nich jede. :D A bráškův kamarád mi na moje stěžování, že brácha nechce muffiny řekl, že přijde, až je upeču, protože to miluje. :D A pak mi pár hodin po tom, co od nás odešel, psal, kdy už teda budu péct. :D

2 silentday silentday | Web | 17. února 2013 v 21:33 | Reagovat

Krásá zvířátka. Mňam, muffiny... :)

3 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 17. února 2013 v 21:38 | Reagovat

quo vadis slecno? :)

4 Theodora Theodora | Web | 20. února 2013 v 18:51 | Reagovat

jojo komentovala si to i podobné :D jinak mnam mnam děláš chutě s tou fotkou ja tu jsemjen o rohlíku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama