Listopad 2012

3, 2, 1 .. slavíme !

28. listopadu 2012 v 12:37 | Atze |  Ze života
A je to tady.
Dnes jsou to přesně tři roky, co píšu na tenhle blog. Strašně rychle to uteklo a tak nějak .. jsem skoro ani nezaregistrovala, že je to už taková doba.

Pár zajímavých faktů:
• Moje první přezdívka na tomhle blogu byla They*
• Moje druhá přezdívka Atze je se mnou od 30.6.2010
• Do této chvíle jsem napsala přesně 460 + tenhle 461
• Rubrika, která obsahuje nejvíce článků se jmenuje "napsal život"
• Mám moc oblíbených blogů, ale komentáře píšu jen na hrstku z nich
• U spousty blogů mám zakázáno vkládat komentáře
• Nikdy na tomto blogu nebyla soutěž (což se možná brzy změní)
• Jsem členem autorského klubu jsem byla přijata 28.6.2010 a jsem tam do dnes
• Spočítala bych na prstech jedné ruky designy od cizích autorů
• Můj blog navštívilo celkem 39,662 lidí
• První narozeniny blogu jsem nijak "neslavila"
• Druhé narozeniny blogu byly .. strašné (článek zde)

Takže na závěr snad jen přeji svému blogu ještě hodně trpělivosti s někým, jako jsem já.

Atze

A už se to blíží ..

25. listopadu 2012 v 17:15 | Atze |  Napsal život II
Zdá se mi to, nebo ten čas opravdu strašně rychle utíká? Nemyslím hodiny, ale dny.
Ještě před chvílí bylo krásně teplo, mohla jsem chodit jen v mikině a svítilo sluníčko. Jen co se posuneme o měsíc dále, je hnusně, zataženo, občas prší .. a už se dá čekat jen na ten sníh. Obchody se plní vánočním zbožím a vlastně už nastává ta pravá atmosféra Vánoc.
Už za necelý měsíc je tady máme a .. já nemám žádné dárky. Protože nejsou peníze. Od těch mě dělí snad už jen pár dní, hned, co dokončím čtrnáctidenní praxi bych je měla mít a pak vzhůru do nakupování. Na to se těším nejvíce. A letos chci vybrat opravdu originální dárky a hlavně veselý balící papír, ať to dobře vypadá.
A vlastně - strašně se těším. Svůj dárek dostanu už deváté a to moje vysněné štěnátko. Mám už postroj, takže počkat ještě dva týdny a je moje ! Těším se jak malá holka. (ach, jsem malá holka) ..

Včera se v Olomouci konalo rozsvěcování stromků, tak jsme s miláčkem neváhali a jeli. Vyjížděli jsme od ná autobusem už v jednu hodinu. Chtěli jsme se stavit za jedním kamarádem do dd, ale nebyl tam. Takže .. vymyslet na rychlo nový plán pro nás docela přijatelné. Sedli jsme na autobus a jeli do Olympie. Ani nevím, jak dlouho jsme tam byli, ale uteklo to rychle a my už šli na náměstí a tlačili se mezi stovkami lidí, abychom viděli, jak se přesně v šest večer rozsvítí stromeček. Ten letošní dostal jméno od takové mladého klučiny - Polárka. Pár sekund na to jsme se otočili, odpočítávali a BUM! Stromeček se rozsvítil a byl opravdu famózní. V Olomouci jsou ty stromečky prostě něco jiného, než tady u nás na vesnici. Takže krása. (fotku dodám později)

A pak jsme jen sedli k našim do auta, kteří na nás čekali, jeli nakupovat a potom domů. No a teď čerstvě vám mohu doporučit film Warrior. (bude recenze)
Momentálně se už chystám jen ostříhat miláčka, který právě sedí naproti mě v kuchyni a luští osmisměrky. A potom se budeme jen válet u televize, nic nedělat a pojídat perník, který jsme upekli.
Tak hezkou neděli všem.

Atze

30 zajímavých informací o Atze

22. listopadu 2012 v 10:50 | Atze
Po dlouhé době další článek do rubriky "30 days meme" .. Myslela jsem si, že to budu mít napsáno rychleji, ale čím častěji se koukám na ta témata a vybírám, na které zrovna napíšu, tak je mi z toho nějak zle a nevím, které si vybrat.
Už jsem měla pár článků rozepsaných, ale vždycky jsem je zahodila, protože se mi to nelíbilo.

Dnes se budu ale věnovat tématu číslo 6 a to je: "napiš 30 zajímavých informací o sobě"

Tak nějak nevím, jestli to bude zajímavé, ale .. jdeme na to.

Recenze: Lak na nehty od Avonu

20. listopadu 2012 v 15:48 | Atze
Jak už název článku napovídá, půjde o recenzi na lak od Avonu. Tak žádné zbytečné kecy a pustíme se rovnou do toho.

V dnešní recenzi se budeme věnovat modrému laku v odstínu - Arctic waters. Není to můj první lak, mám již odstín Star, Romance a bezbarvý lak Revitacool.
A jelikož dva předchozí zmiňované laky jsou super, rozhodli jsme se s mamkou pro koupi tohoto modrého laku.
Kvalitní modrý lak by byl pro mě nadliský výkon a tady se přímo nabízel. V katalogu na obrázku vypadal tak úžasně! Přesně si vybavuji, jak jsem z něj byla nadšená a strašně jsem ho chtěla.
Jenže to se po otevření krabičky změnilo.
Jejich krabičky jsou strašně krásné a vždy se těším, až ji otevřu a spatřím tu krásu. Ta se, bohužel, teď nekonala.(1)

Víkendová pohoda

17. listopadu 2012 v 20:23 | Atze |  Napsal život II
Páni.
Tak teď můžu říct (napsat), že jsem na sebe hrdá. A to si nevymýším. Ve škole se daří nad moje očekávání.
Češtinu jsem napsala na krásnou dvojku, samozřejmě jsem si popletla dva spisovatele a co napsali, takže špatně a ještě jsem spletla dalších pár malých věcí. Ale stejně jsem spokojená.
Písemku z účetnictví bych taky viděla na tu dvojku, nebyla jsem si stoprocentně jistá, ale tak snad paní učitelka přimhouří očko. Matematika - u té si netroufám něco napsat, protože samo o sobě to bylo docela těžký. V sešitě ty příklady samozřejmě nebyly, ale pan učitel šel na chvíli pryč tak nám spolužáci nadiktovali výsledku co tam nechal. Tak uvidíme, ale snad nejhůř za tři. No a z písemky z angličtiny mám nakonec za dva a ještě k tomu v pátek zkoušela. Myslela jsem, že na mě nepřijde řada, ale přišla. No prostě jsem to podělala. Kdybych věděla, jak se anglicky řekne šatní skříň tak bych měla jedničku. Ale i dvojka je dobrá.
Teď mám naštěstí od školy na dva týdny pokoj. V pondělí nastupuji na čtrnáctidenní praxi. A doufám, že tam budu nasáčkovaná každý den, potřebuji peníze :)


Když není čas si opravit známky ..

14. listopadu 2012 v 16:49 | Atze |  Napsal život II
Momentálně mě dostává do kolen fakt, že od pondělí mám nastoupit na čtrnáctidenní praxi a vůbec, ale vůbec nemám čas dohnat učivo.
Když vidím, kolik práce mě čeká jen za čtvrtek a hlavně pátek, je mi z toho na nic a vůbec se mi do té školy nechce. Když to ale zvládnu teď, nebudu muset potom v prosinci dohánět známky.

Jelikož jsem byla tři dny doma, mám toto trochu víc zameškaného a všechno dohánět .. Hrůza.
Ale já to zvládnu, chci mít krásný známky, tak snad se to povede - musí. Jestli mě pan učitel v IKT nepotopí, v češtině jestli zvládnu napsat dobře písemku a v druhých počítačích mi milá paní učitelka dá dobrou známku tak mám šanci na vyznamenání. Ach, to by byl pocit !

To ale předbíhám.
Teď je pro mě nejdůležitější napsat dobře tu češtinu - ta mě čeká zítra, takže se na to musím podívat. A nejhorší tedy bude pátek. Písemka z účetnictví, čtvrtletní písemka z matematiky, písemka z občanky a z angličtiny zkouší na slovíčka. Takže na zítra toho mám poměrně dost. Tak vzhůru do učení !

Atze

Další člen rodiny ..

9. listopadu 2012 v 16:08 | Atze |  Ze života
.. Karel.
Mám ho už něco málo kolem měsíce, ale teprve nedávno jsem jej pojmenovala. Jmenuje se Karel. Ani nevím proč. Takový neutrální fajn jméno.
A dnes jsem jej prvně vyfotila. Takže tady je fotka dalšího člena rodiny.


Atze

Podzimní rýmečka ..

5. listopadu 2012 v 20:14 | Atze |  Napsal život II
Skoro jsem nepostřehla, že je listopad. Tedy jo, postřehla, ale nějak to jde mimo mě. Jen mi dochází, že za chvíli mě čeká čtrnáctidenní praxe a já tam nebudu ani jeden den, protože fakt moc hodný pan R. mi oznámil, že pro mě nemá práci. Takže přijdu o krásných 2100 korun! A to já, chudá studenka nemůžu nechat dopustit. Musím to ještě pořešit s ním a paní mistrovou a uvidí se, kdo se bude smát naposledy. Ha ha.

Bohužel je teď ten čas, kdy jsou všichni nemocní. Fuj.
A já si jednoho nemocného dovezla rovnou domů. Ono bylo dost hnusný vidět někoho, koho milujete stát ve škole na chodbě s oslabenou imunitou, jak kašle, má nateklé oči a nemluví. A ještě ho pustit samotného domů, aby tam byl celý víkend sám? Ne, díky. Takže drahý jel ke mě. Pěkně čajíček, teplá deka, doma se topilo až na otravných 27 stupňů, všichni umírali, hlavně že se měl otec dobře. A to je nemocný někdo jiný, že .. Ten víkend rychle uteče a když si pak sednu, že něco napíšu, tak stejně nevím, co jsme dělali. A přitom to jsou dva dny zpátky.

Ale ok.
V pátek jsem srahého obskakovala, dělala mu pořád čaj nebo jídlo a nechala ho hezky ležet a potit se. Takže jsem se dívali jen na filmy a nic nedělali.
V sobotu jsem jela k dědovi a drahého nechala doma s otcem. Ten to zapíjel, nevím sice co, ale tak .. Ať si dá, když je ten víkend. My se vrátili až kolem šesté, doma horko jak prase .. tak jsme se tak nějak váleli a leželi u filmu.
No a neděle byla už taková lepší, drahému se ulevilo, tak jsme večer hráli pexeso, další jsme stříhali a šli brzy spát. A dobře jsme udělali ..
Úplně jsem cítila, jak se mě ráno skouší posunout, protože jsem ležela šikmo. Tak mě to samozřejmě vzbudilo.
No a aby toho nebylo málo, tak ráno bylo taky veselo. Už jsme se chystali odcházet, jenže drahému tekla klev. Takže jsme dali věci do auta, aby brácha mohl jet a my jeli až v 8 hodin autobusem. Takže jsem přišla akorát o přednášku s policajtama.

Ve škole to tak nějak uteklo, jen drahý šel dřív. Chudáček nemocnej ..

No a aby toho nebylo málo, tak jsem byla celou dobu zdravá. V noci na mě dýchá, dávali jsme si pusinky a tak .. byla jsem pořád u něj a bylo mi fajn. Jenže dneska v tělocviku jsem se musela nachladit a od té doby smrkám a bolí mě v krku. Takže to vidím zítra na doktorku a odpoledne lehárko v čistě povlečené postýlce. Protože do školy bohužel musím. Písemky, písemky, písemky. Nemám to pak ani kdy dopisovat, takže fuck.

A ty se miláčku uzdrav a co nejdřív do školy :*

Atze

Jumper

5. listopadu 2012 v 16:14 | Atze
Film natočen v roce 2008. Má 88 minut a řadí se do katerogií akční, dobrodružný, scifi a thiller.

Od režiséra Douga Limana se snad ani nedalo čekat nic jiného, než další filmová pecka. Jen možná i škoda, že se v tomhle případě o pecce mluvit ani nedá.
Poměrně jednoduchý děj, jedna hlavní postava, David, nenápadný mladý kluk, kterého šikanují na střední škole. Jenže ouha, David se ocitně pod zamrzlou řekou a proud jej táhne někam .. pryč.
A to by nebyl film, aby se něco nestalo. Najednou byl mladý hrdina v knihovně a zcela suchý. Nebyl už v řece, ale na jiném místě.
Teleportoval se.
Celý film se točí kolem jeho teleportování, jestli se tomu tak vůbec dá říkat. Stačí pomyslet na jedno jediné místo a během pár sekund se tam opravdu ocitne. A je snad jasné, že toho začal využívat. Z domu utekl, protože vykradl pomocí přemisťování banku a ukrývá se v malém pokojíku.
Poté se dostáváme do fáze, kdy je z něj dospělý muž, který stále myslí na svou lásku ze střední Millie. Vypraví se za ní do hospody, dívá se na ni, ale ona nic. Jak tohle dopadne? Odchází, na schodech jej ovšem potká jný spolužák, poporou se a David využívá svého umění a oba se přemístí na ..
Vezme svou "přítelkyni" na výlet do Říma, kam vždycky chtěl. Vlezou i do Kolosea, kde se dějí opravdu zajímavé věci. (jo, pusťte si ten film)
Konec filmu je takový .. nečekaný? Ani ne. Setkává se se svou matkou, která má jž jiný život jen proto, aby jej ochránila.

Film byl poutavý, dobře obsazení herci. A opravdu je škoda, že z celkem 16ti tisíc hodnocení získal jen 58%. Lidi, jste zlí.

Filmu bych dala zhruba 65% .. A to jen kvůli poslední půlhodince.Atze

Stačí mi jedno slovo, které ..

3. listopadu 2012 v 8:34 | Atze |  Téma týdne
Jen jedno slovo, které potěší jakéhokoli člověka.
Jen jedno slovo, kterým urazím kamarádku.
Jen jedno slovo, které ovlivní můj život.
Jen jedno slovo, které mi zajistí klidný život.
Jen jedno slovo, které by stačilo říct.
Jen jedno slovo, kterého se bojíme.
Jen jedno slovo, které nikdo neřekne.
Jen jedno slovo, které dokáže ukončit život.
Jen jedno slovo, které nejvíce zamrzí.
Jen jedno slovo, které říkáme denně.
Jen jedno slovo, kterého se bojíme.
Jen jedno slovo, které je k ničemu.
Jen jedno slovo, které nesmíte říct v nevhodnou chvíli.

Atze