Listopad 2010

.. Vzpomínky, aneb co jsem vyhrabala za staré fotky

16. listopadu 2010 v 20:09 | Atze |  Zachycené momenty
S kamarádkou jsem kdysi .. Tedy duben, květen a červen měla blog. Dnes jsem se tam podívala a byly tak fakt pěkné fotky. V počítači nevím, jestli je ještě mám, takže jsem si je stáhla, vymazala adresu blogu a trochu poupravila.

Přiznávám, upravované fotky jsou lepší!

Jsou to vlastně vzpomínky na různé události, ale některé fotky jsem fotila jen tak pro zábavu. Tak, posuďte sami, jestli se mi povedly.

1. Mám tu jednu bez podpisu, jen tak. Je to moje kočka - kocour, Myšák. Šmejd malý se klidně nechá pohladit, ale chovat to ne ! Ale mám ho ráda, je to taková malá náhrada za Opinu, která mi chybí :(

Blbé pondělí, aneb z mrtvých vstání

15. listopadu 2010 v 20:22 | Atze |  Napsal život
Tak jsem láskyplně vyrazila do školy. Hned po tom, co jsem tam vlezla, tak jsem se nasrala. No, ono přivítání, jestli jsem náhodou nezabloudila nebylo moc fajn. 
 Dojdu před třídu, tak stojí třídní a najednou má otázky, jestli jsem vstala z mrtvých. Ale proč? Chybím 4 dny a dělá z toho takový povyk .. Ještě se mě ptá, jestli jsem zdravá. Já ano, ale ona asi ne. Ve třídě to bylo na zabití. První dvě hodiny jsem seděla se Sabinou. Ve čtvrtek píšeme čtvrtletku z matematiky, ale já, jelikož jsem přeci tak dloooho chyběla tak dostanu další možnost, pokud to dopadne špatně. Doufám, že ji nebudu potřebovat. Ještě se ujisťovala i paní učitelka ze zeměpisu, jestli jsem doopravdy zdravá. 

A zítra jdu do školy jen na jednu hodinu. Na první. Literaturu. Poté jdeme na dvě hodiny na "burzu" škol a poté máme nějakou přednášku. Fakt se těším. Ve středu máme tedy volno a ve čtvrtek mě čeká náročný den. Mám psát písemku z přírodopisu, zeměpisu, angličtiny a velkou z matematiky. A jsem zvědavá, jestli budu psát něco i z chemie. Docela se bojím, ale snad to bude v pohodě. 


 Jinak chci poděkovat za názory k dvěma předcházejícím článkům. Jsem za ně vděčná a rozhodně s články na takové otevřené téma nekončím. Jen jsem dnes chtěla napsat něco o mě, ze sebe .. Pokud mi to vyjde, tak bych tento týden chtěla začít psát tu povídku, ale nevím, jak mi to vyjde s časem.

 Atze :)

Jak, proč, kdy, kde a čím fotím .. + něco o tom

14. listopadu 2010 v 13:23 | Atze |  Ze života
Člověk by si měl uvědomit, proč vlastně pořizuje dané fotografie. Zní to divně, ale je to tak.

Ve většině případů se setkávám se stránkami, kde se píše, že čím víc MEGA pixelů, tím lepší fotka. OMYL! Můj foťák má 8.1 MEGA pixelů a ty fotky s ním .. ! Opravdu nezáleží na pixelech. Já se držím toho, že hezká fotka se dá pořídit skoro čímkoli. Tedy, pokud nevlastníte mobil, který nemá ani 3 mega pixely. Potom je to o ničem ..

Také záleží na osvětlení. Pokud fotíte ve tmě, tak fotka z foťáku bude vypadat jinak, než ta z mobilu. Bude v tom rozdíl, protože ty mega pixely v tomhle hrají velkou roli.

• V čem je foťák lepší než mobil?
Vlastně ve všem. Foťák má více funkcí, když se s ním naučíte, tak budou vznikat takové fotky, o kterých se vám jen zdálo. Mobil je jen hračky, když to tak řeknu, kterou většina z vás má pro jiné účely než pro focení. Takže, jestli mohu radit .. Pokud máte potřebu fotit, tak jedině foťákem a mobil z toho vynechte.

• Čím fotím?

Můj miláček je Panasonic DMC - LS80 ve stříbrné barvě. Mám ho něco málo přes dva roky a jsem s ním nadmíru spokojená. Jen mě maličko štve řežim noční oblohy, ale myslím, že takhle to má většina foťáků. Dají se s ním dělat krásné fotky, někdy vznikají i takové, které jsem myslela, že se mi snad ani nepovedou. Samozřejmě že je hodně foťáků kvalitnějších než je tento, ale já jsem s ním spokojená.

Ukázka zlomku fotek, které se povedly s tímhle foťákem vyfotit.


unemotional.blog.cz
• Kdy, jak a co fotím?
Je mi jedno, jestli fotím v jednu odpoledne, ve čtyři, v šest, nebo v 11 večer. Je mi to jedno. Já na čas nehledím. Jen se soustředím, aby se mi ta fotka povedla. Pokud chcete mít fajn fotku, neměli byste spěchat, nebo se může stát, že bude rozmazaná.
POZOR! I když ve foťáku fotka vypadá "skvěle" může se stát, že bude počítači rozmazaná. Takže se nespoléhejte jen na jednu fotografii, ale udělejte jich více. Pro jistotu.

Jak fotím? To se vlastně ani říct nedá. Někdy se obleču, foťák do kapsy a jdu. Jindy se rozhodnu jít jen na zahradu a fotit květiny, ptáky nebo Kevina. Snažím se, aby ta fotka měla něco do sebe. Aby zaujala.

A co fotím? Je mi to jedno. Musím říct, že mi jdou nejvíc asi krajiny, protože to umí každý. Ale strašně se mi líbí některé fotografie lidí. Zatím jsem neměla možnost fotit někde v ateliéru nebo někoho, koho bych si oblékla, řekla, kam si má stoupnout a podobně. Chtěla bych si to vyzkoušet. Alespoň jednou, ale potřebovala bych na to určitě jiný fotoaparát.

Úprava fotek.
Tohle nemám ráda. Fotky jen zmenšuji, aby neměly tak velké rozlišení, přidám rámeček a končím. Opravdu se mi nelíbí fotky, kde se upravuje jas, kontrast nebo sytost. Ta fotka je potom zkažená. Na některých to možná vypadá dobře, ale ve většině případů to tu fotku kazí.

unemotional.blog.cz
xx
unemotional.blog.cz

Tady je to tak napůl. Už to není ta fotka, jaká to bylo na začátku (vpravo) .. Možná je to lepší, ale pro mě to ztrácí to kouzlo. Ztrácí to, proč vlastně ta fotka vznikla.

Upřímně. Nemám upravené fotky moc ráda. (nemluvím o autoportrétu atd.)

.. Takhle vidím focení já.
Nejsem profesionál, nikdy nebudu. Ale mým snem je zrcadlovka. Strašně bych ji chtěla, fotit "makro" fotky a prostě .. mít z nich dobrý pocit.

A neříkejte, že to nejde, protože všechno jde .. Musíte se jen snažit :)

Atze :)

To je nový trend, tohleto?

13. listopadu 2010 v 18:03 | Atze |  Ze života
Co mě štve? Tady se to dovíš ..


• Lady Vanilka.
Mé velice neoblíbené téma. Ta holka je tak .. blbá? Ano, jedno ze správných slov. Ha, teď bych ráda věděla jeden ROZUMNÝ důvod, čím se proslavila? Že je to blogerka? Ha, pokud vím, tak blog má trochu více lidí, ne? Co dokázala? Píše, fotí, maluje snad lépe, než nějaká slavná osobnost? Ne. Dokázala něco? NE! .. Tak proč je sakra na stránce osobnosti.cz? Tohle je vážení opravdu vrchol.
Ne, já ji nezávidím. Nemám co. Že fotí sama sebe a u každé fotografie se ptá, která se vám líbí nejvíc, je mírně řečeno trapné. Všude píše, ať se jí nikdo nesnaží pochopit, si snad myslí, že ji někdo chce chápat? Jsem v jejím věku. Tak jako ona jsem v pubertě. A opravdu nechápu, jak si může myslet, že ve svých 14ti letech může něco dokázat a nechává ze sebe dělat hvězdu. Pardon, ale tohle je už trochu moc, ne?

• Staré písničky
Když jsem dnes viděla záznam Queenu z roku 1981 došlo mi, že je škoda, že vlastně více než polovina dnešní mládeže skoro ani o téhle skupině neví. A ani o dalších neví a to je chyba! Ono je fajn sice poslouchat Rytmuse, Lady Gagu, ale co vám ta hudba dává? Mě tedy nenaplňuje .. Ráda si pouštím staré písničky, vzpomínám, jak jsem si je pouštěla s tátou a říkal mi o nich něco. Miluju to. A ty mladý pipky, kterým můře být tak 10-15, někdy jsou i starší by se měly zamyslet jestli není náhodou nějaká skupina například Elán, Kiss, Ac/Dc, Metallica lepší než nějaká Ewa Farna nebo Tokio Hotel. .. A co mě vlastně štve? Že dnešní mládež neví nic o minulosti! To mě štve.

• Růžovou barvu
Holky pardon, ale já tu barvu nenávidím .. někomu možná sluší, ale já jen se na ni podívám a je mi na zvracení. Tohle fakt ne.

.. A víte co? Nebudu tady psát, co štve mě. Raději napište, co štve vás. A hlavně, jaký máte názor na naši malou osobnost Lady VanilQu ..

Atze

Čo hovoríte na oživenie fotkami?

12. listopadu 2010 v 18:42 | Atze |  Napsal život
V mém životě se toho moc neděje. Jen jsem se rozhodla dnes vylézt ven, na čerstvý vzduch a udělat pár fotek. Takže - jak jinak, než že se musím pochlubit. Alespoň menší oživení.

 V pondělí letím zase do školy těším se, ale čekají mě velké testy. Snad to zvládnu.

1. Ta fotka se mi líbí jen proto, že tam jde vidět to slunce :)

unemotional.blog.cz


When he is missing me so much!

9. listopadu 2010 v 18:03 | Atze |  Napsal život
Konečně design, co mě vystihuje. Moji osobu. Hm, pokochejte se, co píše tento blog. Nejsem hezká, ale co, jsem s tím smířená.

Nedá se říct, že prožívám nějaké šťastné období. To vůbec ne. Mám se zle. To je vlastně můj normální stav. Začínám si zvykat. 

 A teď by mne zajímalo, co jsem dělala v pátek. Jen vím, že jsem šla ven, protože jsme se ještě bavili o sobotní Castle a proč já tam nebudu. Důvod byl prostý, celý víkend jsem strávila u dědy. A že to bylo fajn! Slavily se jeho narozeniny, takže bylo snad logické, že tam přespíme. I teta se strejdou a bratranci tam byla. Bylo to .. skvělé. Potom snad nahraji fotky, ale vypadám tam jak dement. Jako všude. Takže to byl tak trochu zabitý víkend, ale co, užila jsem si to a to je pro mě to hlavní.

Zato včera jsem šla do školy. Sice jsem o půl 12 končila, ale musela jsem přemýšlela. Psala jsem scio testy nanečisto. Všeobecný přehled bude snad v pohodě, češtinou jsem si jistá tak na půl, ale co se matematiky týče .. tu jsem posrala od A do Zet .. Matika mi nejde, nechápu ji a nikdy snad nepochopím. A mě je to vlastně jedno, vyhodila jsem za to 105 korun, tak se alespoň dovím, na jakou školu se hodím. Štěstí, že jsem si vybrala střední školu bez přijímaček. Ty bych asi nedala. Sice je pravda, že jedna "škola" je učiliště s klučičím oborem, ale to mě tak trochu nezajímá. Snad mě tam vezmou. 

 No a dnes jsem se ulívala doma. Je mi na zvracení, všechno mě bolí. Ve 3 hodiny jsem se šla okoupat. Nechala jsem si ostříhat nehty a chtěla jsem si je nalakovat. Měla jsem to promyšlené. Jedna půlka by byla červená a druhá bílá. No a vysrala jsem se na to. Jak taky jinak .. Jsem to prostě já. Nezměním se. Ani nechci.


 A víte vy co? Já se jdu nachystat do školy a na všechno seru.
 Já jen, že si žiji fajn .. Zítra jsem ve škole do 3 .. Doma budu ani nevím kdy. Proč ne, že :) 
Ve čtvrtek budu ocházet ze šesté hodiny dřív, když se jdu podívat na Obchodní akademii a samozřejmě tam nebudu na tělocvik. Krása .. A v pátek odcházím po páté hodině, protože šestou budou dělat nějaký sračky a moje mamka s tím nesouhlasí. Co víc si můžu přát :)


Mějte se pěkně, čau.
Atze

I feel terrible, me too I want to have fun

4. listopadu 2010 v 22:00 | Atze |  Napsal život
Já .. se cítím nijak. Nevyužitá, zničená, k ničemu.
 Týden se hádám s matkou. Už mě to nebaví, dnešek všechno zlomil. Nevím proč. Válka skončila.
 Nenudila jsem se, pořád jsem něco dělala, pořád něco dělám.

Celý den kýchám! Strašný to je .. Sere mě to. Bolí mě z toho krk. A bůhví co ještě. 

 Nebaví mě to. Škola mě nebaví .. V pondělí jsme měli sezení s psycholožkou. Opravdu velmi poučné, až zbytečné. 
Minulý týden v sobotu jsem jela do Kojetína. Na pořádný koncert. Nejvíc paráda. Jsem si zařvala, ale hlasivky jsem měla OK. V autě jsem usnula na V. ale detail. Měla jsem 3 piva, dvě vodky a trochu kofoly s rumem. Byla jsem v pohodě, jen prostě unavená. Vlastně .. pořád jsem unavená. Na nic nemám sílu, ani náladu.

 Ve středu jsem byla dokonce tak moc "v piči" že mi ujela autobus. Prostě na to kašlu. I když vím, že bych neměla, ale to je mi fakt jedno.
 Dnes jsem psala písemku z matiky. Snad to bude jednička, no. Moc si prostě fandím. V chemii co jsme psali v úterý jsem si taky fandila a mám za 3. Fakt super. Jsem se docela nasrala, protože jsem neměla 4 rovnice a hned 10 bodů dolů. Prostě debilita. Tu učitelku tak nemám ráda! Nikoho nemám ráda. Teď už ani sama sebe.

 Se všemi se hádám, chodím s otcem na hřbitov. Nějak jsem si ho teď oblíbila. Myslím otce. Vždycky jsme tak trochu válčili, ale teď je to v klidu, jak na mě byla matka pořád nasraná. Ale neřeším to. Stejně to za chvíli bude všechno úplně jinak. Je mi to už jedno. Vypnu zvuk a budu si žít dál. 

No .. ale to je šumák. Nějak nemám co psát. Mám nudný život. Pořád si kontroluji váhu, už je to moje droga. Pořád jsem tak 60.0 - 61.7 .. Proč ne, že.
 Dnes jsem byla v posilce, myslím, že hodinu a půl nebo tak nějak. A zvednu na bench více než jeden kámoš. Hm, potěší. Kdyby mi nekřuplo ve školní posilovně v zápěstí, asi by to bylo lepší. no. Ale snad budu dávat víc. Chci mít pěkný svaly. To je ale šumák. Napřed budu muset něco se sebou dělat. A taky mám pěkný mozoly. Fakt super, no. Vůbec mě to nebolí .. 

 A cvičit, cvičit, cvičit. A teď bych se spíš měla učit, učit a učit .. Hm, ale proč? Já nechci, nebaví mě to. Prostě je to na hovno. 

 V sobotu na Castle party nejdu, jedu k dědovi a budeme slavit jeho narozeniny, takže tam i přespíme a v pondělí budu psát zkušebně SCIO testy nanečisto. Tak se alespoň dovím, jak na tom jsem. Je mi už předem jasné, že matematiku totálně poseru. I češtinu. Takže - trapas! 

Jo! A abych nezapomněla, už mám brýle. Bez nic mě docela pálí oči, ale nejsem na nich závislá. Pořád sice vidím, ale totálně rozmazaně, což mě tak trochu hodně sere. Jo, sere mě to. Všechno mě sere. Ten zajebanej život mě sere!  Mám zase depresi. I minulý týden jak bylo volno jsem skoro všechny dny seděla doma a měla deprese. Proč ne, že. Né, já si prostě nemůžu užívat, já musím depkařit. Hhh.. 

 Kašlu na to. Jdu se nachystat do školy, budíka na 5 hodin a vlasy si umyju ráno. Nemám na to teď sílu. Prostě, musím spát, nebo mě to zabije.

Já se tedy rozloučím a napíšu .. až .. až se mi bude chtít! 

Čest a sílu.
Atze